Prof. Tadeusz Władysław Hermann - wybitny przedstawiciel nauk farmaceutycznych - odebrał 15 kwietnia tytuł doktora honoris causa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Naukowiec należy do pionierów wprowadzenia do studiów farmaceutycznych przedmiotu farmakokinetyka.

"Ma wielki wkład w rozwój współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Akademią Medyczną w Poznaniu i Alma Mater Gedanensis" - czytamy w przesłanym PAP komunikacie. Jest wybitnym przedstawicielem nauk farmaceutycznych w ramach farmacji fizycznej, której pozycję utrwalił jako kluczową.

Prof. Hermann jest absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Poznaniu (AMP), od 1989 roku jest profesorem nauk farmaceutycznych. W latach 1980-2007 kierował Katedrą i Zakładem Chemii Fizycznej AMP. Pełnił też funkcję dziekana Wydziału Farmaceutycznego w latach 1987-1993, a od 1993 do 1999 roku był prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą.

Profesor Tadeusz Hermann był członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, współpracował z PAN jako przewodniczący Komisji Chemii Analitycznej Komitetu Nauk o Leku i członek Komitetu Nauk o Leku. Od 2001 roku jest członkiem Komitetu Terapii i Nauk o Leku. W latach 1997-2003 pełnił funkcję przewodniczącego Zespołu Nauk Fizykochemicznych Komisji Farmakopei Polskiej. Jest twórcą cenionych publikacji oraz podręczników z zakresu chemii fizycznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH