Poznań: zainaugurowano konkurs "Lider Nauk Farmaceutycznych"

Ogólnopolski konkurs, którego celem jest nagrodzenie najlepszych prac doktorskich z dziedziny farmaceutyki o charakterze aplikacyjnym obronionych w latach 2012-2013, został zainaugurowany w poniedziałek (21 października) na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Laureatów pierwszej edycji konkursu poznamy w maju 2014 roku. Celem konkursu "Lider Nauk Farmaceutycznych" jest zachęcenie młodych ludzi do podejmowania pracy badawczej i zaangażowania w naukę.

- Zależy nam, żeby prace dyplomowe nie były typowo naukowymi rozprawami, ale pozwalały unowocześnić technologię leku. To mają być prace, które będą przekładać się na postęp w nauce - powiedziała Agnieszka Zamęcka z organizującego konkurs stowarzyszenia "Dziennikarze dla nauki".

Z każdego z dziesięciu wydziałów farmaceutycznych Uniwersytetów Medycznych do końca stycznia 2014 roku wpłynąć mogą dwie prace doktorskie obronione w latach 2012-2013.

Wyboru dokonywać będzie sześcioosobowe jury złożone z wybitnych polskich profesorów farmacji i farmakologów; są wśród nich m.in. prof. Janusz Pluta, prof. Jerzy Pałka i prof. Andrzej Członkowski. Jurorzy będą oceniać możliwy wpływ pracy na rozwój nauki, nowatorski charakter problemu badawczego oraz wysoki poziom badań nad lekiem z wykorzystaniem nowych technologii m.in. genetyki.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 30 tys. złotych, a zwycięzca będzie miał możliwość wzięcia udziału w trzymiesięcznym stażu naukowym w zakładach produkcyjnych firmy farmaceutycznej Gedeon Richter. Ponadto medalami Scientia Nobilitat nagrodzone zostaną wydziały laureatów.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH