Poznański Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego jako pierwszy proponuje medykom specjalny test z j. angielskiego tzw. UBELT. Taki egzamin to przepustka dla tych, którzy chcą pracować w kraju anglojęzycznym.

Do tej pory taki egzamin można było zdać tylko za granicą. Teraz testy UBELT opracowały poznański Uniwersytet Medyczny i University of Bath (UB) w Wielkiej Brytanii. Egzaminy służą wyłonieniu kandydatów, których poziom znajomości języka jest wystarczający, by przy jego pomocy komunikować się w sprawach zawodowych z osoba, dla której angielski jest pierwszym językiem - informuje Gazeta Wyborcza.

Testy kładą większy nacisk na aktywne zastosowanie umiejętności językowych, niż na umiejętność czytania, czy znajomość gramatyki. Zawierają również tematy i pojęcia charakterystyczne dla tej grupy zawodowej.

Test opiera się o kompetencje językowe wyszczególnione w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego (CFER). Również system oceny zaplanowano i podzielono zgodnie ze skalą ocen CFER.

Egzaminy można będzie zdawać w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UM 24 czerwca i 16 września. Terminy zgłoszeń i regulowania opłat za egzamin upływają odpowiednio 12 czerwca i 4 września. Zgłoszenia należy składać elektronicznie przez stronę University of Bath: www.bath.ac.uk/ubelt/ oraz www.bath.ac.uk/ubelt/test-poznan.

Test, jak podaje na swojej stronie uczelnia, organizowany i przeprowadzany jest przez University of Bath, jeden ze starszych ośrodków specjalizujących się w nauczaniu medycznego, dentystycznego i farmaceutycznego języka angielskiego.

Składa się z czterech komponentów: czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie. Sprawdza poziom praktycznej znajomości profesjonalnego (medycznego, dentystycznego, farmaceutycznego) języka angielskiego. Został stworzony na zlecenie pracodawców brytyjskich oraz tamtejszego Ministerstwa Zdrowia.

Zaświadczenie o poziomie znajomości języka jest wymagane przez pracodawców na terenie Wielkiej Brytanii. Jest testem, którego nie można nie zdać - wynik informuje tylko o poziomie zdającego. Jest ważny 1 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH