Powstanie elektroniczny rejestr szkolących się lekarzy

Zakończył się etap zbierania uwag do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie rejestru lekarzy i lekarzy dentystów odbywających szkolenie specjalizacyjne. Na początku września rozesłane zostały prośby o opinie do 44 podmiotów. W MZ trwają analizy zebranego materiału.

Utworzenie rejestru specjalizujących się lekarzy i lekarzy dentystów wynika z nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, która obowiązuje od 1 lipca. W zamyśle resortu zdrowia rejestr ma służyć monitorowaniu procesu szkolenia.

Informacje dotyczące liczby lekarzy zdobywających określoną specjalność lekarską potrzebne są w procesie prognozowania potrzeb zdrowotnych społeczeństwa, a także w celu określenia zapotrzebowanie na miejsca szkoleniowe w określonych dziedzinach medycyny (chodzi o prognozowanie liczby rezydentur i zabezpieczenie odpowiednich nakładów).

Właścicielem elektronicznego rejestru i administratorem danych będzie dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowo w Warszawie.

Dane do rejestru przekazywać mają drogą elektroniczną (po zaszyfrowaniu) wojewodowie, minister obrony narodowej, a także minister spraw wewnętrznych i administracji zaraz po zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego w podległych im szpitalach. Informacje zgromadzone w rejestrze mają być zaszyfrowane.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH