Polpharma ufundowała szkole laboratorium, będą tu się uczyć technicy-analitycy Oficjalne otwarcie laboratorium chemicznego, z którego korzystać będą uczniowie klas dualnych starogardzkiego technikum. Na zdjęciu od lewej Tadeusz Burczyk, dyrektor ZSE oraz Tomasz Moys, wiceprezes Polpharma SA. Fot. Materiały prasowe

Uczniowie chemicznych klas dualnych Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim otrzymali od Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA laboratorium chemiczne do praktycznej nauki zawodu technik-analityk.

Pod okiem nauczycieli - profesjonalistów z Polpharmy, uczniowie będą zdobywać wiedzę praktyczną, która pozwoli im łatwo znaleźć pracę w przyszłości.

Nowe laboratorium mieści się na terenie Zakładów Farmaceutycznych Polpharma w Starogardzie Gdańskim. Koszty budowy oraz zakupu aparatury i odczynników w całości pokryła Polpharma. Laboratorium ma dwa piętra i zajmuje powierzchnię ponad 360 m kw.

Oprócz pomieszczeń socjalnych dla uczniów i nauczycieli, znajdują się tu m.in. pomieszczenia do analizy miareczkowej, pracownia do analizy fizykochemicznej, pomieszczenie wagowe, pomieszczenia na suszarki i piec oraz magazyny odczynników, szkła laboratoryjnego i odzieży.

Laboratorium jest wyposażone w najwyższej klasy sprzęt i odczynniki, więc uczniowie mogą zacząć już pierwsze zajęcia w najbliższych dniach. Gotowe są m.in. nowoczesne mikroskopy, wagi analityczne i techniczne, dygestoria, piec elektryczny, termometry, pehametry, refraktometry, polarymetry oraz niezbędne szkło laboratoryjne. Całość dopełnia profesjonalny zestaw odczynników.

Rozkład pomieszczeń laboratorium oraz ich wyposażenie zostały przygotowane pod potrzeby planu dydaktycznego klasy dualnej, opracowanego wspólnie przez nauczycieli technikum i praktyków z Polpharmy. Dzięki temu młodzież będzie pracować na takim samym sprzęcie, na jaki natrafią w przyszłej pracy zawodowej. W laboratorium, pod okiem kadry nauczycielskiej, jednocześnie mogą ćwiczyć dwie grupy ośmioosobowe.

Remont, wyposażanie i adaptacje pomieszczeń trwały od ubiegłego roku. Od września z laboratorium skorzystają pierwsza i druga klasa dualna o kierunku technik analityk. Uroczystego otwarcia laboratorium dokonali w poniedziałek (4 września) Tomasz Moys, wiceprezes Polpharma SA, Leszek Burczyk, starosta starogardzki oraz Tadeusz Burczyk, dyrektor ZSE w Starogardzie Gdańskim.

- Cieszymy się, że za chwilę zobaczymy tu młodych ludzi, którzy pasjonują się naukami przyrodniczymi i chemią. Po skończeniu szkoły chcemy ich zaprosić do pracy w Polpharmie. Dzięki klasie dualnej będą mogli lepiej przygotować się do zawodu i dobrze zrozumieć specyfikę naszej firmy - powiedział Tomasz Moys, wiceprezes Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH