Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z interny, czyli okazja do ćwiczenia pamięci Dla przyszłych internistów nadszedł czas wykazania się zdobytą wiedzą i doświadczeniem...

W czwartek (15 października) 800 lekarzy zmagało się z testami Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego z chorób wewnętrznych. W poprzednich latach test wzbudzał wiele emocji. Zdarzało się, że oblewało go ponad 40 proc. zdających.

Jednak ostatni, wiosenny - według zdających - był już dobrze przygotowany. I rzeczywiście, w ostatniej sesji interny nie zdało jedynie 9 proc. egzaminowanych. Czy sesja jesienna będzie równie pomyślna dla przyszłych internistów?

– Trudno przewidzieć. Nigdy nie wiadomo jak lekarze będą przygotowani – mówił przed egzaminem portalowi rynekzdrowia.pl doc. Jacek Imiela, konsultant krajowy w dziedzinie chorób wewnętrznych. – Test jest dobrze opracowany, a pytania są jednoznaczne.

I rzeczywiście, w ostatniej sesji interny nie zdało jedynie 9 proc. egzaminowanych. Czy sesja jesienna będzie równie pomyślna dla przyszłych internistów?

– Trudno przewidzieć. Nigdy nie wiadomo jak lekarze będą przygotowani – mówił przed egzaminem portalowi rynekzdrowia.pl doc. Jacek Imiela, konsultant krajowy w dziedzinie chorób wewnętrznych. – Test jest dobrze opracowany, a pytania są jednoznaczne.

Konsultant krajowy zapewniał, że egzamin przeprowadzony zostanie według znanych, jasnych zasad, które były stosowane również w poprzedniej sesji.

To druga sesja egzaminu z interny, za którą odpowiada doc. Jacek Imiela, który konsultantem krajowym został w styczniu br. Wcześniej, po ubiegłorocznym egzaminie w sesji jesiennej, lekarze założyli Stowarzyszenie Inicjatywa Protest PES, które skutecznie protestowało przeciwko, ich zdaniem, nierzetelnemu przeprowadzaniu egzaminu.

Apel stowarzyszenia
– W innych dziedzinach medycyny również wiele osób nie zdaje egzaminu. Jednak ten z interny wywołał emocje dlatego, że zebrała się prężna grupa protestujących – uważa doc. Imiela. – Z częścią ich postulatów zgodziłem się, wprowadziłem zmiany. Byli zadowoleni z egzaminu w sesji wiosennej.

Na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chorób wewnętrznych minister zdrowia Ewa Kopacz powołała doc. Jacka Imielę 28 stycznia tego roku. Doc. Imiela jest ordynatorem I Oddziału Wewnętrznego i Nefrologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie-Międzylesiu. Jacek Imiela zastąpił na stanowisku konsultanta krajowego prof. Zbigniewa Gacionga, kierownika Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH