Olsztyn: zjeżdżają się pediatrzy

Od 1 do 2 października specjaliści obradować będą na V Pediatrycznych Warsztatach Epikrytycznych.Organizują je: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie wspólnie z olsztyńskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Konferencja, która odbędzie się w ośrodku Copernicus w Tomaszkowie k. Olsztyna, adresowana jest do pediatrów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Co roku bierze w niej udział kilkudziesięciu lekarzy pediatrów.

Celem warsztatów jest wymiana doświadczeń i zacieśnienie współpracy pomiędzy lekarzami odpowiedzialnymi za zdrowie dzieci w naszym regionie. W tym roku omówione będą zagadnienia dotyczące m.in. problemu zatruć grzybami, chorób alergicznych, chorób genetycznych i nadużyć seksualnych wobec dzieci.

Jest to największa i najważniejsza konferencja poświęcona pediatrii w województwie warmińsko-mazurskim. Specjaliści z olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego oraz autorytety medyczne z całej Polski przedstawiają na nich najistotniejsze problemy zdrowotne u dzieci, sposoby leczenia, diagnozowania, wczesnej interwencji oraz zasady współpracy pomiędzy różnymi placówkami i ośrodkami w regionie.

W tym roku w konferencji udział zapowiedzieli m.in.:
• prof. Maciej Kaczmarski – konsultant naukowo-kliniczny Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
• prof. Wojciech Cichy kierownik Katedry Pediatrii Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
• doc. Anna Liberek,
• dr Bogusława Cimoszko z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
• dr Robert Kowalczyk z Warszawskiego UM.

Warsztaty epikrytyczne organizowane są cyklicznie od 2006 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH