Olsztyn: logopedia na uniwersytecie

Od przyszłego roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie młodzi ludzie będą mogli stacjonarnie uczyć się, jak leczyć zaburzenia mowy. Na pomysł, żeby utworzyć logopedię w formie stacjonarnej, wpadli pracownicy Instytutu Filologii Polskiej.

Kierunek powstał w ramach współpracy trzech wydziałów: humanistycznego, medycznego i nauk społecznych. Głównym organizatorem jest pierwszy z nich. Studenci będą poznawać zagadnienia z czterech bloków kształcenia: językoznawczego, logopedycznego, medycznego oraz psychologiczno-pedagogicznego.

Będą ich uczyć nauczyciele akademiccy i doświadczeni logopedzi. Program studiów ma być bardzo urozmaicony. Szczególny nacisk postanowiono położyć na zajęcia praktyczne. Będą się one odbywać w szpitalach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szkołach i przedszkolach.

Na razie zostaną utworzone tylko studia licencjackie. Uwzględniają wszystkie wymogi Polskiego Związku Logopedów, a ich ukończenie jest równoznaczne z nabyciem uprawnień do wykonywania zawodu. Absolwent może szukać pracy m.in. w szkolnictwie, w placówkach służby zdrowia, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i w domach pomocy społecznej. Będzie mógł także otworzyć prywatną praktykę logopedyczną.

Rekrutacja odbędzie się na podstawie konkursu świadectw. Liczba miejsc będzie oczywiście ograniczona. UWM planuje przyjąć 30-40 studentów.

Więcej: http://olsztyn.gazeta.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH