ONZ: powstanie strategia zwalczania chorób niezakaźnych

W dniach 19-20 września br. delegacja polska pod przewodnictwem Adama Fronczaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia bierze udział w Spotkaniu Wysokiego Szczebla Zgromadzenia Ogólnego ONZ ws. chorób niezakaźnych, które odbywa się w Nowym Jorku - informuje biuro prasy i promocji MZ.

Rok 2011 w kręgach organizacji międzynarodowych poświęcony jest wypracowaniu strategii zwalczania chorób niezakaźnych - czytamy w komunikacie MZ.

W tym roku, po raz drugi w historii ONZ, Zgromadzenie Ogólne podejmie temat związany ze zdrowiem. Świadczy to o rosnącej wadze tematyki zdrowotnej wśród problemów globalnych (w 2001 r. obrady sesji ZO ONZ skupiły się wokół problematyki AIDS).

Spotkanie wysokiego szczebla ws. chorób niezakaźnych jest jednym z najważniejszych tegorocznych spotkań międzynarodowych, a jego oczekiwanym rezultatem ma być wzrost świadomości w zakresie poruszanej problematyki zarówno na poziomie decydentów krajowych, jak i na arenie międzynarodowej.

Spotkanie ma uwrażliwić społeczność międzynarodową na kwestie rosnącej skali problemu występowania chorób niezakaźnych oraz zmobilizować do intensyfikacji walki z tymi chorobami, szczególnie w krajach ubogich, gdzie epidemia stanowi bardzo istotny problem zdrowotny.

Spotkanie zakończy się przyjęciem rezolucji ws. chorób niezakaźnych.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH