Nauka: trwa drugi nabór na studia medyczne...

Uczelnie medyczne w całym kraju prowadzą drugi nabór na studia. Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych, aby studiować m.in. na kierunkach: zdrowie publiczne, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne.

Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu prowadzi dodatkowy nabór na studia na Wydziale Farmaceutycznym oraz Wydziale Nauk o Zdrowiu. WNoZ ogłosił drugi nabór (sierpniowo-wrześniowy) na kierunki: zdrowie publiczne (stacjonarne i niestacjonarne), dietetyka (niestacjonarne), fizjoterapia (niestacjonarne), pielęgniarstwo pomostowe (niestacjonarne), położnictwo pomostowe (niestacjonarne). Na Wydziale Farmaceutycznym ogłoszony został drugi nabór na studia niestacjonarne (płatne) na kierunki: farmacja i analityka medyczne.

Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ogłosił dodatkowy nabór na kierunek optometria studia stacjonarne I stopnia.

Najprawdopodobniej w sierpniu ruszy dodatkowy nabór na studia stacjonarne dzienne (I stopnia) na kierunku: zdrowie środowiskowe na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwenci tego kierunku uzyskują przygotowanie zawodowe do pracy m.in. w jednostkach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy, ochroną zdrowia, ochroną środowiska, zarządzaniem środowiskowym, ocenami oddziaływania na środowisko.

Na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w II połowie sierpnia ruszy rekrutacja na studia niestacjonarne na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityki medycznej i kosmetologii oraz na studia niestacjonarne (I stopnia - dawne zaoczne) na kierunkach: elektroradiologia, ratownictwo medyczne. Podlaska uczelnia medyczne będzie też prowadzić rekrutację na studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne (dawne zaoczne) na kierunkach: dietetyka, elektroradiologia, fizjoterapia, logopedia z fonoaudiologią (tylko stacjonarne), pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, kosmetologia.

Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Warszawie zakończył rekrutację na studia stacjonarne na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo, dietetyka, ratownictwo medyczne. W pierwszych dniach września zostanie natomiast przeprowadzone dodatkowe postępowanie rekrutacyjne na kierunek zdrowie publiczne - studia I stopnia (licencjackie) w trybie stacjonarnym.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi dodatkowy nabór na kierunkach: farmacja - studia jednolite magisterskie - niestacjonarne (wieczorowe), kosmetologia - studia I stopnia - niestacjonarne (zaoczne), techniki dentystyczne - studia I stopnia - niestacjonarne (wieczorowe) oraz socjologię - studia I stopnia – stacjonarne.

Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzi drugi nabór na Wydziale Nauk o Zdrowiu na kierunkach: zdrowie publiczne I stopnia stacjonarne, zdrowie publiczne specjalność - inspekcja sanitarna I stopnia niestacjonarne (dawne zaoczne), położnictwo II stopnia stacjonarne i niestacjonarne (dawne zaoczne), zdrowie publiczne II stopnia stacjonarne i niestacjonarne (dawne zaoczne).

Uniwersytet Medyczny w Lublinie planuje dodatkową rekrutację na kierunki zdrowie publiczne - studia I stopnia stacjonarne i ratownictwo medyczne - studia I stopnia stacjonarne. Termin rekrutacji będzie znany na początku września br.

Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy ogłosiło tymczasem drugi nabór na studia: pielęgniarstwo I stopnia studia niestacjonarne tzw. pomostowe. Informacje o kolejnych rekrutacjach będą się ukazywały na www.cm.umk.pl/rekrutacja.html.

Pomorski Uniwersytet Medyczny prowadzi drugi nabór na na studia I stopnia stacjonarne o kierunku biotechnologia specjalność biotechnologia medyczna na Wydziale Lekarsko-Biotechnologicznego i Medycyny Laboratoryjnej.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie prowadzi dodatkowy (wrześniowy) nabór kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunkach: pielęgniarstwo - studia drugiego stopnia.

Wydział Opieki Zdrowotnej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym ogłasza II nabór na kierunkach: położnictwo II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne), pielęgniarstwo II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne), pielęgniarstwo I stopnia.

Wydział Zdrowia Publicznego SUM prowadzi II nabór na studia I stopnia na kierunkach dietetyka (tylko w trybie niestacjonarnym) i zdrowie publiczne (tryb stacjonarny i niestacjonarny) oraz II stopnia dietetyka (tryb stacjonarny i niestacjonarny), zdrowie publiczne (tryb stacjonarny i niestacjonarny).

Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej SUM ogłosił II nabór na studia niestacjonarne I stopnia na kierunku kosmetologia oraz na studia stacjonarne II stopnia na kierunku biotechnologia medyczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH