7 listopada 2017 r. prezes NRL Maciej Hamankiewicz skierował do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła pismo dotyczące problemów, z którymi zmagają się podmioty lecznicze przy próbie złożenia w systemie SMK wniosku o akredytację szkolenia specjalizacyjnego.

 

Jak zauważa w piśmie do ministra zdrowia prezes NRL, system SMK służący do składania przez podmioty lecznicze wniosków o akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego jest wadliwy w stopniu, który nie pozwala na skuteczne złożenie wniosków.

Wcześniej problem był już dwukrotnie sygnalizowany w pismach NRL do ministra zdrowia. "Brak możliwości złożenia wniosku o akredytację miejsc szkoleniowych jest w naszej ocenie bardzo istotnym problemem dla wielu lekarzy zamierzających odbywać specjalizację, dlatego bardzo dziwi milczenie Ministerstwa Zdrowia i brak odpowiedzi wskazującej na przyjęcie konkretnych rozwiązań" - napisał prezes Hamankiewicz.

"Mając na uwadze upływające terminy składania wniosków o akredytację jeszcze raz alarmuję, że konieczne jest podjęcie przez Ministerstwo Zdrowia pilnych działań, które umożliwią złożenie wniosków. Wskazuję jednocześnie, że w tej sytuacji należy zaniechać prób doraźnego naprawiania systemu SMK, który w tej dziedzinie zdążył już udowodnić swoją aktualną nieprzydatność i niefunkcjonalność. Jedynym właściwym rozwiązaniem jest wydanie zgody na złożenie wniosków o akredytację w wersji papierowe" - czytamy w piśmie.

"Jako samorząd lekarski oczekujemy, że przestanie się eksperymentować z wdrażaniem nowych, niezweryfikowanych systemów elektronicznych kosztem młodych lekarzy. Liczba nieudanych prób poprawienia systemu SMK w zakresie akredytacji miejsc specjalizacyjnych dowodzi, że system ten jest obecnie niezdatny do prawidłowej pracy przy przyjmowaniu wniosków o akredytację miejsc specjalizacyjnych. Podmioty lecznicze sygnalizują, że poświęciły już zdecydowanie za dużo czasu na próby złożenia wniosków przez wadliwe działający SMK."

Pełna treść pisma: www.nil.org.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH