NRL dziękuje RPO za interwencję ws. dostępu do pytań egzaminacyjnych

Prezes NRL podziękował prof. Irenie Lipowicz, Rzecznikowi Praw Obywatelskich, za podjęcie działań zmierzających do umożliwienia lekarzom i lekarzom dentystom dostępu do pytań z Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego oraz Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego.

Samorząd zawodowy lekarzy zwrócił się o interwencję do RPO 30 sierpnia, ponieważ - jak napisano w piątek (8 listopada) na stronie internetowej NIL - ”problem ograniczania lekarzom dostępu do pytań egzaminacyjnych pokazuje brak poszanowania dla zasady jawności informacji publicznych, a ponadto stanowi jaskrawy przykład niczym nieuzasadnionego utrudniania przez władze publiczne podnoszenia kwalifikacji zawodowych lekarzy”.

Prof. Lipowicz wystąpiła do ministra zdrowia z pismem, w którym podzieliła pogląd samorządu lekarskiego, iż ”ograniczenia w dostępie do pytań egzaminacyjnych nie da się uzasadnić na gruncie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ani pogodzić z zawartymi w niej normami”.

Czytaj też. Chcą ujawnienia zadań egzaminacyjnych, ale ministerstwo odmawia

”Liczę na determinację Rzecznika Praw Obywatelskich w dążeniu do doprowadzenia przepisów regulujących tę materię do stanu zgodnego z Konstytucją” - podkreślił prezes Maciej Hamankiewicz w piśmie wystosowanym w imieniu NRL do Ireny Lipowicz.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH