NRL: apel do ministra o zbadanie zasadności studiów z homeopatii

Prezes NRL, dr Maciej Hamankiewicz zwrócił się do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o wypełnienie rekomendacji Komisji Polskiej Akademii Nauk i wystąpienie do Polskiej Komisji Akredytacyjnej o przeprowadzenie kontroli działalności Wydziału Farmaceutycznego ŚUM.

Prezes NIL w piśmie do ministra zdrowia nawiązuje do stanowiska Komisji do Spraw Etyki w Nauce przy Polskiej Akademii Nauk, dotyczącego studiów podyplomowych z zakresu leczenia homeopatią, przedstawionego w piśmie z-cy przewodniczącego Komisji prof. Macieja W. Grabskiego.

"Stanowisko Komisji do Spraw Etyki w Nauce, podzielające wątpliwości sygnalizowane przez dr Hamankiewicza we wcześniejszej korespondencji skierowanej do ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza dowodzi, iż przedmiotowa sprawa jest niezwykle istotna nie tylko dla środowiska medycznego, ale również dla całego środowiska naukowego i akademickiego w kraju" - czytamy w komunikacie na stronie NIL.

"Wszystkie wątpliwości związane z organizacją studiów podyplomowych, na których zamierza się uczyć lekarzy jak leczyć metodami o niepotwierdzonej naukowo skuteczności muszą być wyjaśnione" - pisze w liście do ministra prezes NRL.

Jak zaznacza, w związku z powyższym oczekuje od minister, iż ten, "wobec głosów podzielających zgłaszane wątpliwości, nie spocznie bez dogłębnego wyjaśniania przedmiotowej sprawy".

Więcej: www.nil.org.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH