Młodzi lekarze, którzy kończą staż podyplomowy w październiku 2008 r., do 30 października br. będą mogli złożyć wniosek o przystąpienie do postępowania kwalifikacyjnego celem uzyskania rezydentury w wybranej dziedzinie medycyny. Postępowanie kwalifikacyjne będzie prowadzone pomiędzy 1 a 15 listopada br., a Wojewódzkie Centra Zdrowia Publicznego wydadzą skierowania do odbycia specjalizacji do 30 listopada 2008 r.

Taką informację ministerstwo podało w  związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi młodych lekarzy, którzy po zakończeniu stażu podyplomowego, a przed rozpoczęciem specjalizacji, musieliby przez 5 miesięcy pozostawać na bezrobociu.

„Intencją kierownictwa Ministerstwa Zdrowia od samego początku jest kompleksowa reforma kształcenia specjalizacyjnego, szczególnie w zakresie skrócenia okresu zdobywania tytułu lekarza specjalisty. Jednym z jej ważnych elementów jest skrócenie czasu pomiędzy zakończeniem stażu podyplomowego, a rozpoczęciem specjalizacji w trybie rezydentury. Informujemy, że obietnica kierownictwa Ministerstwa Zdrowia zostanie dotrzymana“ - czytamy w komunikacie.

W tej sytuacji po raz pierwszy od kilku lat młodzi lekarze rozpoczynający specjalizacje nie będą zmuszeni do rejestrowania się w urzędach pracy jako bezrobotni, ale rozpoczną specjalizację w wybranej przez siebie dziedzinie – podaje MZ.

Planowana zmiana trybu specjalizacji na tzw. specjalizacje „modułowe” i w konsekwencji skrócenie czasu trwania specjalizacji będzie dokonane w formie nowelizacji ustawy, nad którą obecnie pracuje Ministerstwo Zdrowia.

Treść komunikatu na stronie:
http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q101&ms=&ml=pl&mi=&mx=0&mt=&my=0&ma=011421

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH