Miliony złotych na nowe kursy i specjalizacje dla pielęgniarek i położnych

Do dnia 23 sierpnia 2013 roku Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie ma ogłosić na swojej stronie internetowej nowe, pod względem treści nauczania i umiejętności, programy, które będą podstawą do prowadzenia kształcenia w ramach specjalizacji, kursów kwalifikacyjnych oraz specjalistycznych dla pielęgniarek i położnych. Niestety czasu pozostało mało a wykazu nie widać.

Cały proces opracowania nowych programów powinien objąć: skompletowanie i powołanie zespołów programowych przez dyrektora Centrum, prowadzenie merytorycznych prac programowych, przygotowanie i przedłożenie projektu programu do recenzji, ustosunkowanie się do uwag recenzentów i naniesienie zmian w programie, korektę redakcyjną programów, przedłożenie programów do zatwierdzenia przez ministra zdrowia oraz przygotowanie i zamieszczenie programów na stronie internetowej Centrum.

W tej sytuacji grupa posłów PSL skierowała 13 marca br. projekt ustawy, która przedłuża o kolejne dwa lata czas opracowania nowych programów nauczania w zakresie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

Na opracowanie programów specjalizacji ma zostać wydatkowane 1 mln zł, na programy kursów kwalifikacyjnych kolejne 900 tys. zł, natomiast kursów specjalistycznych 750 tys. zł. Kolejne 300 tys. zł zostanie wydane na "opracowanie nowych zadań egzaminacyjnych". Razem wszystkie powyższe wydatki mają wynieść ponad 3 mln zł.

Więcej: www.pielegniarki.info.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH