Maciej Hamankiewicz pisze do ministra zdrowia ws. dostępności testów PES, LEK i LDEK Samorząd lekarski krytycznie odnosi się do wprowadzenia ograniczenia dostępu do testów Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W piątek (28 kwietnia) prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz wystosował list do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła ws. dostępu do testów w ramach PES oraz LEK i LDEK.

"Samorząd lekarski już od lat krytycznie odnosi się do wprowadzenia ograniczenia dostępu do testów z Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego oraz Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego uznając, że jest to nieuzasadniony wyłom w obowiązujących w nowoczesnym państwie zasadach przeprowadzania egzaminów oraz narusza konstytucyjną zasadę dostępu do informacji o sprawach publicznych. Zgodnie z decyzją podjętą w dniu 13 stycznia br. Naczelna Rada Lekarska złożyła w tej sprawie kolejny wniosek do Trybunału Konstytucyjnego" - napisał prezes NRL.

"Jednocześnie przyjmując obecny stan rzeczy polegający na publikowaniu przez Centrum Egzaminów Medycznych pytań z egzaminów odbytych pięć lat temu ponawiam na piśmie propozycję złożoną Panu Ministrowi osobiście w dniu 24 kwietnia br. na Konferencji Okrągłego Stołu Warszawa - Nałęczów 2017. Tym samym pragnę wyrazić gotowość do publikacji pytań sprzed pięciu lat razem z odpowiedziami na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej wraz z komentarzami do pytań, które budziły wątpliwości lekarzy i lekarzy dentystów" - czytamy w liście.

"W ocenie samorządu lekarskiego komentarze ekspertów mogłyby stanowić niezwykle wartościowe objaśnienie problematyki poruszonej w pytaniu, a całość opracowania stanowiłaby z całą pewnością istotną pomoc w procesie kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów" - zaznacza Maciej Hamankiewicz.

Więcej: nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH