Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został zamieszczony projekt rozporządzenia ministra zdrowia ws. limitu przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny.

Na kierunku lekarskim proponowany limit miejsc na rok 2016/2017 ogółem uległ zwiększeniu o 869 miejsc w odniesieniu do roku akademickiego 2015/2016. 

W tym na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim limit zwiększył się o 599 miejsc, na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie niestacjonarnej w języku polskim zwiększył się o 100 miejsc, a na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej w języku innym niż język polski zwiększył się o 170 miejsc.

Na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim na uczelniach medycznych nadzorowanych przez Ministra Zdrowia nastąpił wzrost o 484.

Natomiast na kierunku lekarsko-dentystycznym proponowany limit miejsc ogółem uległ zwiększeniu o 18 miejsc.

W tym na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim limit przyjęć zwiększył się o 31 miejsc, na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie niestacjonarnej w języku polskim zwiększył się  o 10 miejsc, a na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej w języku innym niż język polski zmniejszył się o 23 miejsca.

Więcej (treść projektu rozporządzenia): legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH