Na stronie ministerstwa zdrowia opublikowano komunikat Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie zbliżającego się terminu zakończenia możliwości składania dokumentów do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PESoz) przez osoby posiadające decyzję MZ o powierzeniu obowiązków specjalisty w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

Osoby, którym Minister Zdrowia powierzył obowiązki specjalisty w określonej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, mogą przystąpić do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PESoz) w danej dziedzinie, bez konieczności odbywania specjalizacji w tej dziedzinie, co określa § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 listopada 2008 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz. U. Nr 208, poz. 1312).

Osoby zamierzające przystąpić do egzaminu składają do Centrum Egzaminów Medycznych, za pośrednictwem ośrodka wojewódzkiego właściwego ze względu na miejsce wykonywania zawodu, decyzję o powierzeniu obowiązków specjalisty wraz z dokumentami określonymi w § 23 rozporządzenia w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Z dniem 31 grudnia 2012 r. mija termin na złożenie dokumentów do przystąpienia do PESoz w celu uzyskania tytułu specjalisty, na podstawie decyzji ministra właściwego do spraw zdrowia o powierzeniu obowiązków specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia. Uzyskanie tytułu specjalisty po tym czasie będzie możliwe wyłącznie po odbyciu specjalizacji zgodnej z programem specjalizacji i pozytywnym zdaniu PESoz.

Więcej: www.mz.gov.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH