W piątek (21 października) opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Projektowana zmiana dotyczy zmiany § 3 pkt 2 obowiązującego rozporządzenia ministra zdrowia z 6 października 2004 r. w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów (Dz. U. poz. 2326, z późn. zm.).Rozdziela się wymienione w nim formy doskonalenia zawodowego na: pkt 2 - udział w kursie medycznym nieobjętym programem odbywanej specjalizacji lub nabywanej umiejętności oraz pkt 2a - udział w kursie medycznym, realizowanym za pośrednictwem środków przekazu telewizyjnego i sieci internetowej z ograniczonym dostępem, który uzyskał akceptację Naczelnej Rady Lekarskiej.

Jak czytamy dalej, projektowana zmiana wynika z faktu, że konieczność akceptacji kursu medycznego przez Naczelną Radę Lekarską znajduje uzasadnienie jedynie w przypadku szczególnego rodzaju kursów jakimi są te realizowane za pośrednictwem środków przekazu telewizyjnego i sieci internetowej z ograniczonym dostępem. Jednocześnie wymaganie to nie znajduje uzasadnienia w zakresie pozostałych kursów nieobjętych programem odbywanej specjalizacji lub nabywanej umiejętności, których organizatorzy powinni odpowiadać jedynie ustawowym warunkom dla podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów.

Czytaj: www.rcl.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH