MZ o konieczności uwzględniania w umowach lekarzy szkoleń specjalizacyjnych

Resort zdrowia opublikował komunikat w sprawie konieczności uwzględniania w umowach postanowień dotyczących prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego przez lekarzy zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych o świadczenie usług medycznych (dotyczy lekarzy pełniących i niepełniących funkcji kierownika specjalizacji a sprawujących opiekę nad lekarzami odbywającymi szkolenie specjalizacyjne).

Jak zaznacza ministerstwo, w związku z pojawiającymi się sygnałami na temat nie do końca wyczerpujących postanowień zawartych w umowach cywilnoprawnych dotyczących obowiązków lekarzy, którzy są zatrudnieni w ramach umowy cywilnoprawnej (kontrakty) z jednostkami prowadzącymi szkolenie specjalizacyjne lekarzy, Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia zwraca uwagę na konieczność zawierania stosownych postanowień w umowach cywilnoprawnych dotyczących obowiązków pełnienia funkcji kierownika specjalizacji lub nadzorowania realizacji staży kierunkowych.

"Należy zaznaczyć, że lekarze, którzy mają zawarte umowy cywilnoprawne (kontrakty) są często zobowiązani do opieki nad lekarzami odbywającymi szkolenie specjalizacyjne, pomimo, iż nie są oni formalnie kierownikami specjalizacji swych szkolących się kolegów, ale nadzorują np. jedynie realizację przez nich staży kierunkowych" - czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym obowiązki szkoleniowe należy wyraźnie określić w umowach cywilnoprawnych (kontraktach) zawieranych z lekarzami w jednostkach szkolących.

Więcej:  www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH