MZ nt. uczelni prowadzących studia pomostowe dla pielęgniarek

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wyborze ofert wykonawczych uczelni uprawnionych do prowadzenia dla pielęgniarek i położnych studiów pomostowych, które rozpoczną się w 2010 roku.

Studia będą współfinansowane w ramach projektu systemowego Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki). 

Wysokość środków przeznaczonych na realizację zamówienia w 2010 roku w związku z naborem jesiennym wynosi: 18 640 000,00 zł – kwota
przeznaczona na sfinansowanie pierwszego semestru kształcenia na studiach pomostowych, które rozpoczną się jesienią 2010 roku.

W I etapie postępowania 23 lutego 2010 roku umowy ramowe zostały zawarte na okres roku między ministrem zdrowia a wszystkimi
61 wykonawcami (uczelniami), które złożyły ważne oferty ramowe, uprawnionymi do prowadzenia dla pielęgniarek i położnych studiów pomostowych.

Maksymalny koszt dofinansowania ze środków EFS jednego miejsca dla pielęgniarki/położnej za 1 semestr studiów pomostowych w 2010 roku. wyniesie 2330 zł (w tym koszty kształcenia studenta i koszt obsługi administracyjnej).

Wysokość współfinansowania kosztu jednego semestru przez pielęgniarki i położne (wkład własny) nie może być wyższa niż 350 zł.

Węcej: www.mz.gov.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH