MNiSW: biotechnologia i zdrowie publiczne dostaną do 3 mln zł dotacji

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej. Wśród nich znalazły się kierunki z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W wykazie podstawowych jednostek organizacyjnych uczelni zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach dotacji projakościowej znalazły się dwa kierunki związane z naukami medycznymi: biotechnologia - na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zdrowie publiczne - na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak informuje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, każdy z nagrodzonych kierunków otrzyma przez najbliższe trzy lata nawet milion złotych rocznie (łącznie maksymalnie 3 mln zł) na realizację kształcenia i dalszy rozwój.

W pierwszej edycji finansowania najlepszych kierunków studiów, biorąc pod uwagę wyróżniające oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej i wskaźniki efektywności naukowej, wyłoniono kierunki ścisłe, techniczne, społeczne, humanistyczne i przyrodnicze.

Fundusze przeznaczone na finansowanie nagrodzonych kierunków studiów pochodzą ze specjalnej dotacji projakościowej wprowadzonej w reformie szkolnictwa wyższego, na którą MNiSW uzyskało dodatkowe środki w wysokości 230 mln zł w 2012 r. Z dotacji finansowane będą także Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące (ogłoszone w czerwcu br.), najlepsze programy studiów przygotowane zgodnie z Krajowymi Ramami Kwalifikacji (konkurs już wkrótce) oraz studia doktoranckie w uczelniach niepublicznych. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH