Łódź: wielkie zainteresowanie medycyną dla wojska

Uniwersytet Medyczny w Łodzi podczas rekrutacji na rok akademicki 2010/2011 odnotował o 3 tys. więcej aplikujących na studia niż w minionych latach.

Jak informuje uczelnia, Ministerstwo Zdrowia przyznało jej wyższe limity miejsc niż w 2009 r. na niemal wszystkich kierunkach studiów.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi odnotował szczególnie duży wzrost zainteresowania w przypadków studiów na kierunkach jednolitych magisterskich: na kierunku lekarskim Wydziału Lekarskiego – około 1500 kandydatów więcej, na kierunku lekarskim Wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz na kierunku lekarsko-dentystycznym – ponad 500 chętnych więcej niż w roku poprzednim.

Na kierunkach farmacja i analityka medyczna – zarejestrowało się kilkadziesiąt kandydatów więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Podczas rekrutacji na rok akademicki 2010/2011 UM po raz pierwszy przeprowadził nabór na kierunek lekarski Wydziału Wojskowo-Lekarskiego realizowany we współpracy z MON. Liczna chętnych na jedno miejsce sięgała ponad 10 osób. Jak podkreślają władze uczelni, to duży sukces, biorąc pod uwagę bardzo krótki – trzymiesięczny – okres czasu, jakim dysponowała na akcję informacyjno-promocyjną nowo uruchamianego kierunku.

Na studia dzienne I stopnia zrekrutowało się o ponad 400 kandydatów więcej niż w roku 2009, co dało w efekcie 5,57 osób na jedno miejsce (dla porównania rok temu – 2,63). Podobnie wygląda sytuacja studiów stacjonarnych II stopnia na tym kierunku: 2,59 osoby na jedno miejsce, natomiast w poprzedniej rekrutacji – 1,76. Największym zainteresowaniem cieszyła się fizjoterapia.

Uczelnia nie zakończyła jeszcze naboru na studia II stopnia na kierunkach dietetyka oraz zdrowie publiczne, na które można się rejestrować do 4 października. Otwarta jest także rekrutacja na niestacjonarne studia II stopnia zdrowie publiczne oraz zdrowie publiczne specjalność medycyna ratunkowa.

Ogółem liczba kandydatów aplikujących na studia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w roku akademickim 2010/2011 wynosi 13 722, czyli o około 3 tys. więcej niż w latach poprzednich.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH