Łódź: Uniwersytet Medyczny, indeks elektroniczny

Uniwersytet Medyczny w Łodzi od 1 października br. wprowadza indeks elektroniczny.

W 2009 roku uczelnia rozpoczęła kompleksową informatyzacje placówki. Prawie 10 tysięcy studentów i ponad 2 tysiące pracowników korzysta na co dzień z systemu informatycznego, w którym planowane są zajęcia, monitorowane jest wykorzystanie sal dydaktycznych, a każdy student z dowolnego miejsca może sprawdzić swój plan zajęć - poinformował portal rynekzdrowia.pl Przemysław Andrzejak, pełnomocnik rektora ds. rozwoju i promocji uczelni.

Ponadto studenci mogą także wykorzystywać uczelnianą platformę cyfrową do kontaktów z nauczycielami i dziekanatami.

W oddanym od października br. do użytku studentów Centrum Dydaktycznym przy ul. Pomorskiej systemy informatyczne będą oferowały szerokie możliwości np. na monitorach prezentowane będą informacje na temat zajęć odbywających się aktualnie i planowanych w najbliższym czasie.

Wielu nauczycieli akademickich już w poprzednim roku korzystało z możliwości elektronicznego wystawiania ocen studentom. W tym roku indeks elektroniczny będzie dostępny na większości wydziałów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dla wszystkich chętnych nauczycieli i studentów.

 Zdaniem osób odpowiedzialnych za informatyzację UM w Łodzi fakultatywna forma tego sposobu dokumentowania osiągnięć studentów jest optymalna w pierwszym roku uruchamiania tak poważnej funkcjonalności uczelnianego systemu informatycznego.

- Jesteśmy przekonani, że podobnie jak na kilku innych wiodących w Polsce uczelniach indeks elektroniczny stanie się podstawowym dokumentem zaliczeniowym studentów już w niedalekiej przyszłości - uważa Przemysław Andrzejak.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH