LEP w sesji jesiennej: najlepsze uczelnie w Krakowie, Warszawie i Poznaniu

Absolwenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie najlepiej wypadli podczas jesiennej sesji LEP-u.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, na drugim miejscu rankingu znaleźli się lekarze z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Na kierunek lekarski w Krakowie przyjmowani są kandydaci z najwyższymi w Polsce wynikami egzaminów, w rezultacie stają się najlepszymi absolwentami. Egzamin zdawało 329 absolwentów krakowskiej uczelni.

Być może to jedna z ostatnich sesji egzaminacyjnych LEP. Ministerstwo Zdrowia zaproponowało bowiem, w ramach projektu ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, zniesienie egzaminu. W jego miejsce ma się pojawić egzamin zdawany przez przyszłych lekarzy na ostatnim roku studiów medycznych. Jednak, jak podkreslają specjaliści, egzamin będzie przeprowadzany na uczelniach, więc nie będzie można tak jak teraz przełożyć jego wyników na ocenę poziomu nauczania danej uczelni.

Jak  już podawaliśmy, do egzaminu przystąpiło w całym kraju 3283 lekarzy stażystów.

Jak informuje Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi, średni wynik wśród stażystów wyniósł 138,2, a maksymalny – 180 punktów; minimalny – 59 punktów.

215 lekarzy stażystów nie uzyskało minimum niezbędnego do zdania egzaminu. Minimum to wyniosło 111 punktów. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 198. Dwa zadania zostały unieważnione przez Komisję Egzaminacyjną.

Wśród 411 zdających lekarzy z prawem wykonywania zawodu, średni wynik wyniósł 127,0 punktów (minimum – 55, a maksimum – 169).

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH