Krakowskie uczelnie: będą nowe kierunki związane z ochroną zdrowia Jednym z nowych kierunków uczelniach będzie dietetyka.

Uczelnie z Krakowa przygotowują otwarcie kolejnych kierunków studiów, których absolwenci znajdą pracę w placówkach ochrony zdrowia.

Tegoroczni kandydaci na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim będą mogli studiować od października kosmologię oraz dietetykę. Swoją ofertę poszerzy również Uniwersytet Rolniczy. Na kierunku: ogrodnictwo uruchomiona zostanie specjalność: rośliny lecznicze i prozdrowotne. W ramach działającego już kierunku: technologia żywności i żywienie człowieka powstanie m.in. specjalność dietetyka ogólna.

Nowości szykuje też Uniwersytet Pedagogiczny. Na kierunku pedagogika uruchomiona zostanie edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień, a na kierunku filozofia będzie można studiować specjalność: filozofia z elementami psychologii.

Na Politechnice Krakowskiej nowym kierunkiem będzie biotechnologia. Od października będzie można studiować ją na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej. Pojawią się tam również nowe specjalności, m.in. biomechanika stomatologiczna, inżynieria kliniczna oraz biomechanika urazów na kierunku inżynieria biomedyczna na Wydziale Mechanicznym. Studenci inżynierii klinicznej będą przygotowywani do pracy w placówkach służby zdrowia, gdzie będą zajmować się techniczną obsługą sprzętu medycznego.

Po skończeniu biomechaniki stomatologicznej zatrudnienia będzie można szukać w gabinetach dentystycznych przy obsłudze nowoczesnych urządzeń wspomagających przygotowywanie aparatów ortodontycznych i wypełnień stomatologicznych. Biomechanika urazów będzie mieć natomiast zastosowanie w rehabilitacji i ortopedii.

Do rozszerzenia oferty dydaktycznej przymierzają się również uczelnie prywatne. Część z nich będzie prowadzić zimowy nabór. Na przykład w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rozpoczną się w lutym studia na nowych kierunkach: praca socjalna oraz ratownictwo medyczne. Od października ruszy natomiast kierunek – fizjoterapia.

Więcej na:  www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH