RZX/Rynek Zdrowia | 04-10-2019 10:00

Kongres Ratowników Medycznych: o współpracy z jednostkami specjalnymi

W Krakowie rozpoczął się w piątek (4 października) 7 Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych - największa konferencja naukowa dla służb ratujących życie.

Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Tegoroczny Kongres zgromadził blisko 1000 uczestników, bijąc w ten sposób rekord frekwencji na przestrzeni ostatnich lat - twierdzą organizatorzy.

O godzinie 10.30 w Auli Audytorium Maximum UJ odbędzie się najważniejsza sesja tegorocznej edycji Kongresu, podczas której specjalnie zaproszeni goście z kraju i za granicy dyskutować będą o współpracy cywilnych ratowników medycznych z jednostkami specjalnymi. To ostatnimi czasy tematy budzące spore kontrowersje w środowisku medycznym w Polsce.

Sesja SOF Medicine z udziałem medyków służb specjalnych z trzech kontynentów: Europy, Kanady i Australii, polskich ratowników działających w służbach mundurowych oraz osób aktywnie działających na rzecz stworzenia podobnych modeli współpracy w naszym kraju zakończy dyskusja z udziałem wykładowców oraz specjalnie zaproszonych gości.

W trakcie Kongresu zbierane będą podpisy pod petycją do Ministerstwa Zdrowia w sprawie powołania w Polsce specjalnych oddziałów ratowniczych działających w ścisłej współpracy z jednostkami mundurowymi.

W sobotę, poza licznymi sesjami i wykładami dla uczestników, odbędzie się Klub Małego Ratownika - całodzienne zajęcia mające charakter profesjonalnie przygotowanego szkolenia z pierwszej pomocy, w którym bezpłatnie mogą uczestniczyć najmłodsi. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tych niezwykłych i bezpłatnych zajęciach, prowadzonych przez doświadczonych i instruktorów.