Kolumbia: polscy otolaryngolodzy szkolą miejscowych lekarzy

Prof. Henryk Skarżyński wraz z zespołem specjalistów z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach prowadził warsztaty dla lekarzy oraz wygłosił wykłady na temat leczenia zaburzeń słuchu podczas Tygodnia Otologicznego w Bogocie.

Semana Otologica (Tydzień Otologiczny) to jedno z największych cyklicznych wydarzeń medycznych z dziedziny otolaryngologii w Ameryce Południowej.

Obejmuje ono m.in. kursy i operacje pokazowe z zakresu chirurgii neurootologicznej oraz implantów słuchowych, sympozja otoneurologiczne oraz audiologiczne, wykłady z zakresu diagnostyki, leczenia i rehabilitacji zaburzeń równowagi. Podczas Tygodnia Otologicznego odbywają się także sympozja dotyczące rehabilitacji audiologicznej i wykłady dla rodziców dzieci z zaburzeniami słuchu.

W spotkaniach uczestniczą najlepsi specjaliści w dziedzinie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. W przeszłości  instruktorami i wykładowcami byli prof. Antonio De La Cruz, prof. Willam House, prof. Edgar Chiossone, prof. Hamlet Suarez, prof. Bernard Fraysse, prof.Wolf-Dieter Baumgartner, prof. Jose Goycollea i prof. Ricardo Bento.

W tym roku gościem zjazdu był prof. Henryk Skarżyński wraz z zespołem (dr Maciej Mrówka i lek. Piotr H. Skarżyński).

Eksperci z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach prowadzili przez 2 dni zajęcia w pracowni kości skroniowej w języku angielskim i hiszpańskim. Wystąpili też z wykładami na temat: leczenia częściowej głuchoty (PDT), leczenia  zaburzeń słuchu urządzeniami wszczepialnymi, metod chirurgicznych z wykorzystaniem okienka okrągłego.

Międzynarodowemu audytorium przybliżyli też temat badań  przesiewowych słuchu u dzieci w wieku szkolnym, które będą w Kolumbii koordynowane przez specjalistów z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytutu Narządów Zmysłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH