Inauguracja roku akademickiego w GUMed Gdański Uniwersytet Medyczny jest jedną z wiodących uczelni publicznych w Polsce i najwyżej ocenianą uczelnią Pomorza. Źródło: GUMed

Blisko 1600 studentów pierwszego roku oficjalnie rozpoczęło studia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbyła się 6 października 2017 r. w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza (Atheneum Gedanense Novum).

W przemówieniu inauguracyjnym rektor prof. Marcin Gruchała podkreślił, że Gdański Uniwersytet Medyczny jest jedną z wiodących uczelni publicznych w Polsce i najwyżej ocenianą uczelnią Pomorza. 

GUMed przoduje w kluczowych kategoriach, takich jak potencjał i efektywność naukowa, mierzonych liczbą uznanych międzynarodowych publikacji i cytowań, efektywnością pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania czy też oceną parametryczną nadaną poszczególnym jednostkom przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - podaje w komunikacie dla mediów Joanna Śliwińska rzecznik prasowy GUMed.

W roku akademickim 2017/2018 naukę w GUMed chciało rozpocząć ponad 12 000 młodych ludzi. W tym roku - po raz pierwszy - na każdym wydziale GUMed studia rozpoczną laureaci olimpiad przedmiotowych.

Podczas inauguracji roku akademickiego po raz pierwszy w historii Uczelni wręczono honorowy tytuł Ambasadora GUMed. To szczególne wyróżnienie, przyznawane absolwentom Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy odnoszą sukcesy zawodowe, a w swojej codziennej pracy aktywnie promują Uczelnię. Tytuł Ambasadora GUMed otrzymał dr n. farm. Wojciech Kuźmierkiewicz, prezes zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy, absolwent Wydziału Farmaceutycznego AMG z 1968 r.

W tym roku akademickim niemal 27 osób ubiegało się o jedno miejsce na kierunku lekarsko-dentystycznym, blisko 12 na lekarskim, a ponad 7 na analityce medycznej. Niewiele mniej osób starało się o jedno miejsce na położnictwo, farmację i dietetykę.

Na wysokim poziomie utrzymuje się zainteresowanie ofertą kształcenia w języku angielskim. Od kilkunastu lat uczelnia prowadzi nauczanie na kierunku lekarskim anglojęzycznym, a w tym roku uruchomiła trzyletni licencjat z pielęgniarstwa i dietetyki. Dokumenty aplikacyjne na te kierunki złożyło ponad 900 kandydatów z całego świata, w tym m.in. z Bangladeszu, Kamerunu, Ghany, Hongkongu, Nepalu, Syrii, Indii czy Erytrei. Studia na kierunku lekarskim i pielęgniarstwie English Division rozpocznie niemal 200 studentów.
 
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH