Hipertensjologia i angiologia pozostają w stawce specjalizacji lekarskich

Opublikowany jeszcze 19 grudnia przez Ministerstwo Zdrowia, do konsultacji społecznych, projekt rozporządzenia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy-dentystów proponował wykreślenie hipertensjologii oraz angiologii. Proponowane zmiany wywołały sprzeciw w środowisku specjalistów.

Konsultacje w sprawie rozporządzenia miały trwać do 8 stycznia. Zgłoszono do niego 262 uwagi (rejestr na stronie MZ). Jak do tej pory jednak na temat ostatecznego kształtu rozporządzenia resort milczał.

Obok wielu publikacji i krytycznych wypowiedzi pod adresem pomysłu likwidacji tych specjalizacji konsultantów wojewódzkich obu specjalizacji, a także prof. Krzysztofa Narkiewicza, krajowego konsultanta w zakresie hipertensjologii, prof. Krystyny Wideckiej, prezesa Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego zareagowali także posłowie - Lidia Gądek i Józef Lassota, którzy skierowali pod adresem ministra zdrowia interpelacje poselskie.

W piątek (17 lutego) otrzymaliśmy, po długim oczekiwaniu, oficjalne stanowisko Ministerstwa Zdrowia w sprawie skreślenia hipertensjologii i angiologii z listy specjalizacji lekarskich.

W piśmie, które sygnuje swoim podpisem Agnieszka Gołąbek, rzecznik prasowy MZ, czytamy : „informuję, że odstępuje się od zawartej w projekcie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów propozycji skreślenia specjalizacji w dziedzinie angiologii oraz specjalizacji w dziedzinie hipertensjogii z wykazu specjalizacji lekarskich..."

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH