HCC: kto nas będzie leczył? Warto szukać odpowiedzi na to pytanie FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jedna z sesji podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który odbędzie się od 18 do 20 lutego 2016 r. w Katowicach, poświęcona zostanie przyszłości kadr medycznych w Polsce i innych krajach.

Kto nas będzie leczył? Na to ważne pytanie postarają się odpowiedzieć zaproszeniu do udziału w kongresowym panelu m.in. przedstawiciele uczelni medycznych, resortu zdrowia i samorządu zawodowego lekarzy.

Program Kongresu i rejestracja uczestników: www.hccongress.pl

Health Challenges Congress odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Dyskusję panelową pt. „Kto nas będzie leczył? Przyszłość kadr medycznych w Polsce i na świecie” zaplanowano na 18 lutego 2016 r., w godz. 14.00-15.30.

Wybrane zagadnienia podczas tej sesji:
• Przegląd tzw. specjalizacji deficytowych - jakich lekarzy najbardziej nam brakuje?
• Systemy kształcenia lekarzy w wybranych krajach
• Nowe metody kształcenia lekarzy - czy techniki wirtualne i symulacyjne pomogą zapełnić luki pokoleniowe w wybranych dziedzinach medycyny?
• Czy w Polsce należy przywrócić lekarski staż podyplomowy?
• Referencyjność i sieć szpitali akademickich oraz instytutów medycznych.

***
Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, organizowanego przez Grupę PTWP S.A. (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia), odbędzie się ponad 40 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny. W Kongresie weźmie udział ok. 3 tys. osób, w tym 250 prelegentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH