Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus! Rozpoczęcie nowego roku akademickiego jest wielkim wydarzeniem w życiu każdej uczelni. Źródło: Śląski Uniwersytet Medyczny.

W zbiorowej świadomości pierwszy dzień października kojarzy się z inauguracją roku akademickiego. Czasy się jednak zmieniają i różnie teraz to jest z tym rozpoczęciem. Najwcześniej Gadeamus zaśpiewano w Łodzi (28 września). Najpóźniej hymn ten będzie odśpiewany w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (9 października).

Multimedia

Multimedia

Wykaz kierunków na uczelniach medycznych. Stan z 2008 r. Źródło: Ministerstwo Zdrowia.

0,02 MB
typ pliku: Prezentacja programu Microsoft PowerPoint

Dla przyszłych lekarzy, lekarzy dentystów, farmaceutów, rehabilitantów skończyły się wakacje. Będą studiować w cieniu rozlicznych problemów z jakimi borykają się młodzi lekarze... A zatem: Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi, radujmy się więc, dopókiśmy młodzi, po przyjemnej młodości...

Warszawa: za nim 200 lat tradycji
Warszawski Uniwersytet Medyczny. Tu inauguracja połączona z Wielką Galą 200-lecia Nauczania Medycyny w Warszawie, będzie miała charakter centralnej.

Tu naukę rozpocznie ponad 3 tys. nowoprzyjętych studentów. Ogólnie na 11 kierunkach studiów (analityka medyczna, dietetyka, farmaceutyczny, fizjoterapia, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, techniki dentystyczne, zdrowie publiczne) oraz 3 specjalnościach kierunku zdrowie publiczne (audiofonologia, elektroradiologia, higiena stomatologiczna) studiuje ponad 10,5 tys. studentów, w tym blisko sześciuset z zagranicy.

– Naszej uczelni nie zależy na ilości kandydatów, a na ich jakości. Kształcimy bowiem w zawodach zaufania społecznego. Zainteresowanie kierunkami medycznymi jest na stałym poziomie od lat. Od lat też z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przyjmujemy najlepszych maturzystów chcących kształcić się w zawodach medycznych – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl rzecznik uczelni Marta Wojtach. – Dla naszej uczelni nie liczy się tzw. moda na dany kierunek, jego popularność. Najważniejsze jest to, że młody człowiek wie, co chce w życiu robić i to, iż świadomie dokonuje wyboru studiów. Warszawski Uniwersytet Medyczny jest specyficzną uczelnią, oprócz wykształcenia dajemy również zawód. Wybór studiów przesądza o całym życiu, warto więc być pewnym, że dokonujemy świadomego wyboru, a nie kierujemy się modą czy popularnością.

Łódź: uczelnia ważna dla armii
Największa medyczna uczelnia w kraju, kształcąca ponad 7 tysięcy studentów, czyli Uniwersytet Medyczny w Łodzi inaugurację ma za sobą. Gościem specjalnym był prezydent Lech Kaczyński. Mówiąc o łódzkim Uniwersytecie Medycznym, prezydent ocenił, że ta uczelnia odgrywa niezwykle istotną rolę w kraju. To właśnie na tym uniwersytecie funkcjonuje wydział wojskowo-lekarski, który jest –jak zaznaczył prezydent – niezwykle ważny dla polskiej armii.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH