GUMed: tytuł doktora honoris causa dla prof. Yvana Vander Heydena

Prof. Yvan Vander Heyden, autorytet w dziedzinie nauk farmaceutycznych, odbierze 6 grudnia br. tytuł doktora honoris causa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak informuje uczelnia, Yvan Vander Heyden urodził się 21 maja 1964 r. w Ninove w Belgii. Dyplom farmaceuty uzyskał z najwyższym wyróżnieniem w 1991 r. w Wolnym Uniwersytecie Brukselskim (VUB), a w kwietniu 1998 r. w tej samej uczelni otrzymał stopień doktora nauk farmaceutycznych.

W 1998 r. został przyjęty na staż po doktoracie, w 2001 r. otrzymał stanowisko profesora wizytującego, w 2003 r. - profesora nadzwyczajnego, a w 2004 r. - profesora zwyczajnego na VUB. Aktualnie kieruje zespołem badawczym w zakresie chemometrii i nauk separacyjnych.

Hasło przewodnie jego zespołu to ''Racjonalne stosowanie nowych technik w analizie farmaceutycznej''. Promował 30 doktoratów. Tematy badawcze ostatnio zakończonych doktoratów obejmują m.in. techniki identyfikacji cech znamiennych oraz metody modelowania w ilościowych zależnościach struktura - właściwości (QSPR). W jego laboratorium przebywało 38 studentów i pracowników naukowych z Polski, m.in. z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dorobek publikacyjny prof. Yvana Vander Heydena obejmuje 17 rozdziałów książkowych oraz 330 artykułów pełnotekstowych. Jest autorem lub współautorem 155 referatów oraz około 300 plakatów przedstawianych na sympozjach międzynarodowych.W 2003 r. został laureatem nagrody naukowej Wydziału Piątego Królewskiej Akademii Medycyny Belgii. W 2007 r. otrzymał Medal Pamiątkowy Akademii Medycznej w Gdańsku.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa odbędzie się w piątek (6 grudnia) o godz. 12 w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH