Fundacja przyzna granty warte 750 tys. dol. na opiekę onkologiczną

Organizacje działające w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji i na Węgrzech mogą składać wnioski o granty na projekty, mające na celu zmniejszanie różnic w rozpoznawaniu i leczeniu chorób nowotworowych. W ramach projektu Bridging Cancer Care Fundacja Bristol-Myers Squibb (FBMS) przyzna w 2012 roku pięć dwuletnich grantów, każdy w wysokości do 150 tys. dolarów.

Od 2007 roku Fundacja Bristol-Myers Squibb przyznaje granty finansowe na programy, których celem jest zmniejszanie różnic w opiece nad chorymi na nowotwory w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Główne zagadnienie związane z projektem to opieka pielęgniarska  - szkolenia i rozwój związanych z nią możliwości oraz budowanie partnerstwa środowiskowego dla zwiększenia skuteczności opieki zdrowotnej w społecznościach, w których choroby nowotworowe występują nieproporcjonalnie często.

- Dzięki projektowi szkoleniowemu pt. "Minimum onkologiczne dla pielęgniarek POZ”, który zrealizowałyśmy wspólnie ze stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny, udało nam się wyposażyć w niezbędne narzędzia, umiejętności i wiedzę na temat troski o pacjenta cierpiącego na nowotwór aż 400 pielęgniarek z 8 województw - mówi Barbara Jobda, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych.

Do zgłaszania wniosków Fundacja zaprasza też stowarzyszenia zawodowe pielęgniarek współpracujące z grupami lekarzy, organizacjami pozarządowymi, wydziałami zdrowia, czy grupami wsparcia pacjentów. O granty mogą ubiegać się również uczelnie wyższe, instytucje świadczące usługi zdrowotne, grupy pacjentów, organizacje pozarządowe i  non-profit, działające na szczeblu lokalnym, regionalnym lub krajowym.

W ramach programu Bridging Cancer Care Fundacja Bristol-Myers Squibb przyznała także w roku 2008 dwuletni grant Fundacji Urszuli Jaworskiej na tworzenie programów wsparcia psychospołecznego dla pacjentów i ich rodzin. Projekty wspierane przez Fundację będą realizowane po raz kolejny w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji i na Węgrzech.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 kwietnia br., a więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.bms.com/foundation.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH