Fundacja Project HOPE przeszkoliła 1262 pielęgniarek i lekarzy

Wkrótce wydany zostanie podręcznik dla lekarzy pierwszego kontaktu. To kompendium wiedzy o nowotworach wrodzonych i nowotworach występujących w wieku dziecięcym. W pracach nad książką udział wzięli eksperci z pięciu wojewódzkich Klinik Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz konsultant krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej.

Podręcznik został napisany pod redakcją prof. Walentyny Balwierz. Zawiera materiały edukacyjne oraz rekomendacje dla lekarzy i pielęgniarek POZ odnośnie wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych u dzieci.

Publikacja dotyczy szczegółowego postępowania w przypadku stwierdzenia objawów mogących sugerować obecność choroby nowotworowej u dzieci i młodzieży. Praca została pozytywnie oceniona przez konsultantów krajowych w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, medycyny rodzinnej oraz pielęgniarstwa rodzinnego.

Książka to efekt szkoleń organizowanych przez Fundację Project HOPE, które prowadzili uznani eksperci z zakresu onkologii i hematologii dziecięcej. Od września 2012 roku, przy współpracy z Kliniką Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, Fundacji udało się przeszkolić (bezpłatnie) 1262 pracowników podstawowej opieki medyczne w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Szkolenia prowadzono w ramach Programu poprawy wczesnego wykrywania i diagnozowania nowotworów u dzieci w pięciu województwach (lubelskie, małopolskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie oraz wielkopolskie). Program finansowany jest z grantu Fundacji Bristol-Myers Squibb, w ramach inicjatywy Bridging Cancer Care™.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH