"Diamentowe Granty" dla studentów uczelni medycznych

30 marca stu wybitnych studentów z polskich uczelni otrzymało po niemal 200 tys. zł na realizowanie własnych badań naukowych, które otworzą im drogę do kariery naukowej.

Laureatom nagrody wręczyły Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka wraz rektor Uniwersytetu Warszawskiego i przewodniczącą Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich Katarzyna Chałasińska-Macukow.

Wśród laureatów znalazło się po czworo studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dwoje reprezentantów pochodziło z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz po jednej osobie z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Akademii Medycznej im. Piastów  Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Tego typu wyróżnienia zostały przyznane po raz pierwszy i tylko w tym roku dofinansowanie dla laureatów wyniesie ok. 5,8 mln zł (łączna kwota dofinansowania czteroletniej edycji to blisko 17,5 mln. zł). Każdego roku w konkursie może być wyłonionych 100 osób.

Podczas piątkowej gali wyróżnienia odebrali także bardziej doświadczeni naukowcy, którym wręczono nagrody Prezesa Rady Ministrów za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową, naukowo-techniczną i artystyczną.

Nagrody trafiły także do rąk pracowników uczelni medycznych: Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu,Centrum Onkologii - Instytut im. M. Curie-Skłodowskiej w Warszawie, Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. 

Lista laureatów konkursu "Diamentowy Grant"

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH