Bydgoszcz: szpital uniwersytecki nagrodzony za pracę z młodzieżą licealną

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy znalazł się wśród 27 instytucji nagrodzonych w projekcie "Dzień przedsiębiorczości". W projekcie, któremu patronuje prezydent RP brało w tym roku udział 19 tysięcy podmiotów. Projekt ma m.in. zachęcić młodzież do podejmowania świadomych wyborów dotyczących przyszłości i kariery zawodowej.

 - Nasz szpital, jako jedyny w regionie został laureatem w tegorocznej edycji. We wtorek (10 stycznia) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie wręczone zostały statuetki dla najaktywniejszych uczestników programu. Nagrody wręczali Irena Wóycicka, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta i Henryk Wujec, doradca prezydenta RP - mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Marta Laska, rzecznik prasowy szpitala.

Do udziału w organizowanej w ubiegłym roku w ramach projektu jednodniowej praktyce w szpitalu zgłosiło się 60 uczniów z klas o profilu medycznym VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Podzieleni na kilkuosobowe grupy spędzili cały dzień w wybranych przez siebie klinikach i zakładach, przyglądając się pracy lekarzy, poznając tajniki przeprowadzania badań i zabiegów.

Zaproszona do szpitala młodzież najpierw miała możliwość spotkania z dr Przemysławem Paciorkiem, dyrektorem ds. lecznictwa, który jest też wojewódzkim konsultantem w dziedzinie medycyny ratunkowej. Dyrektor opowiedział o specyfice zarówno pracy lekarza, jak i o specyfice pracy konkretnie w tym szpitalu. Po spotkaniu młodzież została podzielona na wcześniej ustalone grupy. Każda z grup miała wyznaczonego opiekuna - lekarza. Po zakończeniu praktyk każdy uczeń otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w projekcie.
 
 - W projekcie wzięliśmy udział już po raz drugi. Ściśle współpracujemy z VI Liceum Ogólnokształcącym, które ma profilowane klasy medyczne. Ich absolwenci, po zakończeniu nauki, bardzo często wybierają studia w Collegium Medicum, którego jesteśmy częścią. Angażujemy się w wiele projektów, współpracujemy z organizacjami studenckimi, organizujemy wspólnie różne akcje: Dni dawcy szpiku, Medicalia, Medyczne Środy itp. - mówi nam Marta Laska, potwierdzając otwartość szpitala na takie i podobne inicjatywy społeczne.

Dodaje: - Młodzież wie, że ma u nas możliwość przyjrzenia się pracy lekarza z bliska, a my stwarzamy im szansę na poznanie specyfiki zawodu jeszcze zanim zostaną studentami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH