Białystok: uczelnia otrzyma 1,5 mln euro na studia doktoranckie Komisja Europejska przekaże Uniwersytetowi Medycznemu w Białymstoku 1,5 mln euro na utworzenie interdyscyplinarnych studiów doktoranckich. Fot. Archiwum

Projekt Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jako jedyny z Polski otrzyma finansowanie w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie konkursu COFUND 2016 Programu Ramowego Horyzont 2020. Komisja Europejska przekaże uczelni 1,5 mln euro na utworzenie interdyscyplinarnych studiów doktoranckich z zakresu biologii medycznej oraz statystycznej bioinformatyki. Nowy kierunek ma ruszyć na początku 2018 r.

Wniosek został złożony do konkursu COFUND, który polega na dofinansowaniu międzynarodowych, międzysektorowych i interdyscyplinarnych programów, w tym studiów doktoranckich. Dofinansowanie z Unii Europejskiej trafi do uczelni na początku 2018 r. Wcześniej planowana jest akcja promocyjna projektu. 

Interdyscyplinarne studia doktoranckie z zakresu biologii medycznej i statystycznej bioinformatyki są adresowane do młodych naukowców, badających choroby cywilizacyjne i metody z zakresu biostatystyki i bioinformatyki, koniecznych dla opracowania i interpretacji danych uzyskanych w projektach badawczych. Projekt opiera się na międzynarodowym programie Środowiskowych Studiów Doktoranckich KNOW (2013-2017), realizowanych w języku angielskim.

Zważywszy na niewielką ilość specjalistów w tych dziedzinach w Polsce, zajęcia na białostockiej uczelni mają poprowadzić m.in. profesorowie wizytujący z ośrodków będących światowymi liderami - z Hiszpanii, Belgii czy Austrii.

Projekt potrwa pięć lat. Od 2014 r. w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie konkursu COFUND Programu Ramowego Horyzont 2020 dofinansowanie otrzymały tylko trzy polskie jednostki, tj. Narodowe Centrum Nauki, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz Instytut Chemii Fizycznej PAN.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH