Białystok: dyrektor szkoły zostaje na kolejne 5 lat

Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił w środę (10 lipca) przedłużyć Grażynie Citko okres pełnienia funkcji dyrektora Szkoły Policealnej nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku.

Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, Grażyna Citko to doświadczony menedżer i pedagog. Prawidłowo kieruje działalnością szkoły. Dba o jej rozwój, wprowadza nowe kierunki kształcenia zgodne z potrzebami rynku. Jej praca jest wysoko oceniana przez Zarząd Województwa Podlaskiego. W ostatnich dwóch latach otrzymała nagrody marszałka.

Zarówno kurator oświaty, jak też rada pedagogiczna szkoły wyraziły pozytywną opinię o przedłużeniu bez konkursu okresu sprawowania funkcji dyrektora do 2018 r.

Historia Szkoły Policealnej nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku sięga 1956 r., kiedy w mieście powstała Państwowa Szkoła Laborantów Medycznych przy Akademii Medycznej w Białymstoku.

Zadaniem szkoły było przygotowanie średniego personelu medycznego, laborantów analitycznych, na potrzeby województwa białostockiego i olsztyńskiego. W czerwcu 1958 r. 50 pierwszych absolwentów ukończyło szkołę uzyskując dyplom laboranta medycznego.

W kolejnych latach w szkole utworzono wydział fizjoterapii, uruchomiono kształcenie w zawodach: technik farmaceutyczny, instruktor higieny, technik elektroradiolog, pracownik socjalny, technik dentystyczny, dietetyk.

Od roku szkolnego 2004/05 uchwałą Zarządu Województwa Podlaskiego uruchomiono kształcenie w zawodzie technik masażysta, od roku szkolnego 2005/06 w zawodzie ortoptystka i w zawodzie asystentka stomatologiczna, od 2006/07 w zawodzie protetyk słuchu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH