Ministerstwo Zdrowia, uwzględniając postulaty wyższych uczelni występujących o zwiększenie miejsc na niektórych studiach, chce jeszcze w tym roku akademickim zwiększyć limity przyjęć na kierunkach medycznych.

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia, które ma znowelizować obowiązujące rozporządzenie z 2 lipca 2009 r. w sprawie limitów przyjęć na studia medyczne (DzU nr 109, poz. 914) realizuje założenia zwiększenia ilości limitów. Najwięcej miejsc przybędzie na kierunkach pielęgniarskich  uczelni w Jeleniej Górze, Koninie, Nysie, Opolu, Oświęcimiu, Tarnowie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Kutnie, Kwidzynie, Lublinie, Wyszkowie, Rudzie Śląskiej, Włocławku, Bielsku-Białej, Białymstoku i Radomiu.

Więcej ma być też studentów położnictwa – w Sosnowcu, Opolu, Dąbrowie Górniczej, Białymstoku.

Na niektórych uczelniach pojawią się nowe kierunki. Ratownictwo medyczne będzie można studiować w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza oraz na Politechnice Radomskiej; techniki dentystyczne – na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, fizjoterapię – na Politechnice Radomskiej, a zdrowie publiczne – w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia nie planuje natomiast zwiększenia limitów m.in. dla występujących z takim postulatem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, uzasadniając to to brakiem środków finansowych.

Rozporządzenie ma wejść w życie z dniem ogłoszenia. Przewidziane w nim regulacje dotyczą już rozpoczętego roku akademickiego 2009/2010.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH