
Ponad 63 mln zł przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na dofinansowanie realizacji interdyscyplinarnych programów studiów doktoranckich. Pieniądze otrzyma 28 uczelni i instytutów naukowych z całej Polski - informuje NCBR.
Fundusze zostały przyznane w ramach konkursu na Interdyscyplinarne Programy Studiów Doktoranckich, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego celem jest zwiększenie jakości i efektywności kształcenia studentów na studiach III stopnia. Jak informuje NCBR w przesłanym PAP komunikacie prasowym, wsparciem zostanie objętych 567 osób.
- Nauka może przynieść odpowiedź na najistotniejsze wyzwania społeczne i gospodarcze, które przed nami stoją - mówi cytowany w komunikacie prasowym wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Aby tak się jednak stało naukowcy powinni sięgać po wiedzę z różnych dziedzin oraz mieć możliwość wymiany doświadczeń z naukowcami z całego świata. MNiSW poprzez tę inicjatywę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wspiera polskie szkoły wyższe w podniesieniu poziomu kształcenia interdyscyplinarnego, a także wzmacnia ich pozycje na arenie międzynarodowej" - dodaje szef resortu nauki.
Spośród projektów zgłoszonych przez uczelnie, największy grant - o wartości ponad 9,6 mln zł - otrzymała inicjatywa "Paszport do przyszłości", zakładająca prowadzenie interdyscyplinarnych studiów doktoranckich na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jak podkreśla NCBR, wszystkie projekty zakładają zindywidualizowaną ścieżkę edukacji doktorantów, opiekę tutora, a także finansowanie staży zagranicznych i udziału doktorantów w międzynarodowych konferencjach naukowych.
Największe dofinansowanie wśród projektów zgłoszonych przez instytuty naukowe otrzymał natomiast Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN. Pieniądze te zostaną przeznaczone na utworzenie kierunku studiów doktoranckich "Rozwój i wykorzystanie metod bioinżynieryjnych i informatycznych w prewencji, diagnostyce i terapii chorób cywilizacyjnych".
Konkurs adresowany był do publicznych i niepublicznych szkół wyższych oraz instytutów naukowych, które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego albo co najmniej dwa uprawnienia do nadawania stopnia doktora. Wnioskodawca musiał również posiadać co najmniej kategorię A, przyznaną w wyniku oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej.
- « POPRZEDNIA
- 1
- 2
- NASTĘPNA »
CZYTAJ TAKŻE
- 22:06 Opiekunowie osób niepełnosprawnych poprosili o spotkanie z prezydentem
- 21:37 Prezydium NRL o limitach przyjęć na kierunek lekarski i opiece okołoporodowej
- 21:14 Lublin: pracują nad protezami, które można modyfikować bez zabiegu
- 20:55 Hartwich: to co zaproponował premier to nie są żadne propozycje
- 20:09 NRL o szczepieniach i obniżaniu jakości kształcenia
- 19:23 Terlecki spotkał się z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża
- 18:57 Pierwszy w Polsce położny został ”Położną na medal”
- 18:10 Francuzi wynaleźli podkoszulek, który alarmuje pogotowie ratunkowe
- 1 Łódź: protest pielęgniarek sparaliżuje pracę szpitala?
- 2 Debata o zdrowiu: jest rada programowa, znamy miasta i tematy kolejnych spotkań
- 3 Minister Szumowski o zmianach w ratownictwie: ratowanie życia "na cito" to zadanie państwa
- 4 Spór o szczepienia jest coraz gorętszy. Szykuje się zmiana prawa? Na razie będzie sprawa o hejt...
- 5 Sztokholm: królowa Sylwia nagrodziła studentki pielęgniarstwa, w tym Polkę
- 6 Są przetargi, trudno o wykonawców. Skąd te kłopoty na rynku szpitalnych inwestycji?
- 7 Prof. Chazan nowym konsultantem w dziedzinie ginekologii i położnictwa w województwie...
- 8 "Solidarność" wnioskuje o śledztwo ws. szpitali związanych z Centrum Dializa
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych