Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał 28,5 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego dla 7 szpitali na modernizację.
O tym, że oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim nie spełnia wymogów sanitarno-epidemiologicznych wiadomo od dwóch lat. Potrzebny jest remont sal, aby każda miała swój węzeł sanitarny i umywalki, stworzenie trzech izolatek i zakup separatora do ścieków.
Część oddziałów szpitalnych w Łodzi może mieć problemy z kontraktowaniem na przyszły rok, ponieważ nie spełniają wymogów, które wynikają z ustawy o tzw. koszyku świadczeń. Jednak niektóre oddziały już zdążyły dostosować się do warunków stawianych przez nowe przepisy i brak kontraktu im nie grozi.
Związkowi Powiatów Polskich udało się wynegocjować z Ministerstwem Zdrowia przesunięcie terminu wdrożenia wymogów, przewidzianych w projekcie rozporządzenia o kryteriach sanitarnych i fachowych, jakie muszą spełniać ZOZ-y.
Związkowi Powiatów Polskich udało się wynegocjować z Ministerstwem Zdrowia przesunięcie terminu wdrożenia wymogów, przewidzianych w projekcie rozporządzenia o kryteriach sanitarnych i fachowych wobec placówek medycznych. 2015 rok ma być datą ostateczną; wcześniej resort dawał na to czas do 2012 r.
zobacz inne>
zobacz inne >