W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim trwa od środy (26 października) referendum zorganizowane przez związki zawodowe na temat sytuacji w szpitalu i działań organu założycielskiego wobec lecznicy. Wyniki będą znane w piątek.
Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku doszła do porozumienia z związkowcami. Pracownicy etatowi dostaną 140 zł brutto podwyżki.
Ponad 82 proc. pracowników Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich opowiedziało się za strajkiem. Głównym powodem są żądania podwyżki płac.
Rada społeczna, na wniosek dyrekcji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego (RSS) przy ul. Tochtermana wyraziła zgodę na ograniczenie funkcjonowania oddziałów, jeśli dojdzie do strajku pielęgniarek i położnych.
zobacz inne>
zobacz inne >