Dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii Piotr Jabłoński otrzymał 3 października w Strasburgu medal Rady Europy Pro Merito. Nagrodzono w ten sposób jego działania na arenie europejskiej w dziedzinie walki z uzależnieniem od narkotyków.
Po narkotykach i alkoholu rozum wysiada - przekonują organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społecznej, która ruszyła 28 lipca. Z badań Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że mniej więcej tyle samo kierowców prowadzi po alkoholu co po zażyciu środków psychoaktywnych.
Rząd zamierza zliberalizować politykę antynarkotykową. Nieprecyzyjne przepisy budzą kontrowersje wśród prawników.
Nowa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, która weszła w życie, miała zmusić sprzedawców dopalaczy do wycofania produktów najbardziej niebezpiecznych. Miała, ale niczego nie zmieniła.
Krajowy Program Przeciwdziałania Narkomanii przewiduje objęcie programem tzw. leczenia substytucyjnego 20 proc. chorych, ale ośrodków prowadzących leczenie metadonem jest nadal niewiele.
zobacz inne>
zobacz inne >