Według danych, które przygotowali eksperci dla Związku Powiatów Polskich, samorządowe szpitale mogłoby dodatkowo zarobić na świadczeniu usług komercyjnych od 2,5 do 3,7 mld złotych. Wciąż jednak trwają dyskusje - czy i w jakich sytuacjach publiczny ZOZ może pobierać opłaty od pacjentów ubezpieczonych w NFZ.
Związek Powiatów Polskich zdecydował w środę wieczorem (16 grudnia), że odracza zapowiadane protesty samorządowców w stolicy. Pikiety miały odbyć się 18 grudnia pod siedzibami resortu zdrowia i Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.
Większość pracowników Szpitala Powiatowego w Opatowie w referendum opowiedziała się przeciwko wydzierżawieniu placówki firmie Art-Medica.
Przemysław Gosiewski (PiS) zwrócił się w poniedziałek (28 września) z protestem do starosty opatowskiego Kazimierza Kotowskiego w związku z decyzją o prywatyzacji Szpitala Powiatowego w Opatowie.
Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w regionie świętokrzyskim Mariola Semik powiedziała, że w czwartek (30 lipca) o godz. 10 rozpoczną się pikiety siedzib NFZ w Kielcach, Lublinie i Rzeszowie. Związkowcy będą wcześniej rozdawać pacjentom ulotki, by wyjaśnić im, na czym polega problem.
zobacz inne>
zobacz inne >