12,2 mln zł zapłaciła firma Comarch za Esaprojekt, polskiego producenta i dostawcę rozwiązań informatycznych dla sektora zdrowia.
W styczniu 2012 roku wejdzie w życie Ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia, która w dużej mierze wpłynie na większość wykonywanych procedur. Jedną z metod pozwalającą lepiej korzystać z informatycznych zasobów jest cloud computing, czyli tzw. chmura obliczeniowa.
Od kwietniu 2000 r. supernowoczesne Centrum Techniki i Innowacji w Genui (Włochy) odwiedziło ponad 50 tysięcy gości.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, obchodzący w czwartek (10 grudnia) swoje 25-lecie, jest pierwszą placówką w Europie Środkowo-Wschodniej, która zastosowała Elektroniczny System Dokumentacji Medycznej.
Amerykańscy i australijscy naukowcy pracują nad oprogramowaniem, które ma rozpoznawać chorobę z kaszlu.
zobacz inne>
zobacz inne >