Warszawa: konferencja nt. dostępu do leczenia lekami opioidowymi

W piątek (25 kwietnia) w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konferencja na temat dostępu do leczenia lekami opioidowymi. Jednodniowa konferencja jest częścią projektu ATOME.

Projektu ATOME - Dostępność do leczenia lekami opioidowymi w Europie jest inicjatywą konsorcjum, w którego skład wchodzi Światowa Organizacja Zdrowia oraz Europejskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej i jest finansowana w ramach siódmego programu ramowego Komisji Europejskiej.

Celem nadrzędnym projektu ATOME jest podjęcie działań, bazujących na badaniach i doświadczeniu, w celu zidentyfikowania powodów, dla których leki opioidowe w przypadku umiarkowanego do ciężkiego bólu oraz w leczeniu uzależnienia od opioidów są często niedostępne pomimo potrzeb oraz niewykorzystywane w adekwatny sposób w dwunastu europejskich krajach.

Projekt ma na celu stworzenie rekomendacji, w ramach spotkań w poszczególnych krajach, w celu zwiększenia dostępności i używania leków kontrolowanych - dla rządów, pracowników służby zdrowia, innych kluczowych decydentów, jak i dla ogółu społeczeństwa.

Konferencja w Warszawie, bazując na dotychczasowej pracy i wnioskach z niej płynących, ma na celu stworzenie rekomendacji dla Polski.

Więcej: www.narkopolityka.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH