W dniach 12-14 października 2017 roku w Płocku odbędzie się XXX Konferencja Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz XI Ogólnopolski Dzień Ratownictwa Medycznego. Organizatorem uroczystości jest SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

Celem przedsięwzięcia jest szerzenie idei ratownictwa medycznego oraz podkreślenie rangi Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, stworzonego dla zapewnienia pomocy każdemu znajdującemu się w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Święto Ratownictwa Medycznego zostało ustanowione przez Sejm 8 września 2006 r. na mocy ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Rok 2017 jest bardzo ważny dla płockiego pogotowia m.in. z uwagi na jubileusz 20-lecia swojej działalności, która obfitowała w wiele wydarzeń, przynosiła zadowolenie i wymagała podejmowania szeregu wyzwań, by jak najlepiej służyć społeczeństwu i sprostać jego potrzebom.

Obecnie zakresem działania Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku obejmuje 8 powiatów z liczbą mieszkańców ponad 800 tys. W rejonie operacyjnym funkcjonuje 30 zespołów ratownictwa medycznego. Ponadto zakład realizuje zadania z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, zajęcia edukacyjne w placówkach oświatowych oraz zakładach pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH