6 czerwca 2014 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędą się warsztaty poświęcone technikom analitycznym wykorzystywanym w biologii naczyń nowotworów. Jest ona organizowana przez zespół prof. Zbigniewa Gacionga z Kliniki Chorób Wewnętrznych Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii w ramach projektu BASTION.

Honorowym przewodniczącym wydarzenia jest prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, który obecnie jest przewodniczącym European Vascular Biology Organisation. Podczas spotkania prof. Dulak wygłosi wykład nt. microRNA i metabolizm.

W warsztatach weźmie też udział prof. Yihai Cao z Departament of Microbiology, Tumor and Cell Biology z  Instytutu Karolinska. Wygłosi wykład pt.: Inhibitory angiogenezy. Prof. Cao prowadzi grupę badawczą która specjalizuje się w badaniach w różnych obszarach terapii antyangiogennej w szczególności tych które dotyczą: onkologii, angiogenezy, otyłości, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz retinopatii.

W spotkaniu weźmie też udział dr Jonas Fuxe z Instytutu Karolinska (wykład pt.: Epithelial and mesenchymal transition in tumor biology). Dr Fuxe specjalizuje się w badaniu mechanizmów przebudowy tkanek w procesach zapalnych i nowotworowych.

Miejsce: Aula B w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Księcia Trojdena 2a; godz. 9.30.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.
Aby wziąć udział należy zgłosić swój udział wypełniając formularz.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Kontakt: Michał Gierałtowski; michal.gieraltowski@wum.edu.pl
Więcej informacji: www.bastion.wum.edu.pl/warsztaty


Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH