Będzie to pierwszy krajowy warsztat poświęcony technicznym zagadnieniom związanym z elektronicznym rekordem pacjenta.

Urząd Marszałkowski w Łodzi jest partnerem projektu międzynarodowego ,,Sieć tematyczna nt. jakości i certyfikacji systemów Elektronicznych Rekordów Pacjenta” (ang. ,,Thematic Network on Quality and Certification of EHR systems”, akronim: EHR-QTN).

Projekt ten jest w całości finansowany ze środków Programu Ramowego na Rzecz Konkurencyjności i Innowacji Unii Europejskiej 2007-2013, w ramach komponentu: Program na rzecz wspierania polityki w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Projekt dotyczy jednego z kluczowych zagadnień związanych z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w sektorze opieki zdrowotnej, jakim jest elektroniczny zapis historii choroby pacjenta.

W ramach projektu EHR-QTN, w dniu 28 września 2010 r. Urząd Marszałkowski w Łodzi organizuje pierwszy warsztat krajowy poświęcony technicznym zagadnieniom związanym z elektronicznym rekordem pacjenta.

Warsztat ten ma na celu wymianę informacji i praktycznych doświadczeń dotyczących takich aspektów jak: rola certyfikacji i interfejsów  w zakresie elektronicznego rekordu zdrowotnego oraz model implementacji tego rekordu.

Warsztat odbędzie się w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym im. Alcide de Gasperi Instytutu Europejskiego w Łodzi (ul. Piotrkowska 258/260).

Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego; tel.: 42/ 291 97 09

e-mail: rafal.zdrajkowski@lodzkie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH